İngilizce Eğitimi

Özgün Bilgi okullarında, öğrencilerin ve velilerin hayalini kurdukları kalitede bir eğitim ve akademik standartlarla birlikte, doğal bir çevrede, kültürel ve sosyal paylaşım içinde bulunarak, deneyimleyerek öğrenmeleri sağlanır.

İngilizce Karaoke

Okulumuzda öğrencilerimizin İngilizceyi keyif alarak öğrenebilmeleri adına Karaoke günleri düzenliyoruz. Eğlenen sadece onlar mı? Tabiki biz de onlarla birlikte çok eğleniyoruz.

İngilizce Gösteriler

Öğrencilerimiz derste işlediğimiz İngilizce konularından bazılarını eğlenceli bir şekilde velilerine sunarlar. “Baby Shark Dance” ve “The Wheekls on the Bus” adlı gösterileri büyük ilgi topladı. “Baby Shark” gösterisinde köpekbalığı ve denizaltı teması kullanılırken, “The Wheels on the Bus” gösterisinde okulumuzda yaptığımız okul otobüsü teması kullanıldı.

İngilizce Sokağı

“İngilizce Sokağı”, İlkokul öğrencilerimizin tasarladıkları tematik aktivitelerden oluşmaktadır. İngilizce Sokağını oluşturmadaki amacımız dil öğretiminde öğrencilerimize farkındalık kazandırmak, İngilizce’yi günlük hayatlarında kullandırarak ve öğrencilerimizin eğlenerek dil öğrenmelerini sağlamaktır.

Bilgisayar Destekli Dil Eğitimi

Cambridge Üniversitesi yayınlarının her öğrenciye özel şifre ile sağlamış olduğu online etkinlikleri zaman zaman bilgisayar sınıfımızda uyguluyoruz. Kitabımıza uygun olarak hazırlanmış olan etkinlikler, işlediğimiz konuların eğlenceli bir şekilde pekiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz, bireysel çalışarak kendi eksiklerini tamamlama imkanı buluyorlar.

Wear Red Day

“Red Day” aktivitemiz okulumuzda düzenli olarak yapılmakta olup, günün temasına uygun olarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kırmızı giyinmektedir. Günün teması ile ilgili çeşitli oyunlar oynanmakta ve yarışmalar yapılmaktadır.

Native Speaker

Öğrencilerimizin konuşma yeteneğini geliştirmek amacıyla ilgi alanlarına göre gelişen dünyanın bir gereği olarak tüm öğrencilerimize Native Speaker öğretmeni ile desteklenen yabancı dil imkanı sunarak, üniversitelerinde ve mesleki kariyerlerinde destek olmayı amaçlıyoruz.