Tarihçemiz

ÖZEL ÖZGÜN BİLGİ EĞİTİM KURUMLARI bir öğretmen kuruluşudur.

ÖZGÜN BİLGİ EĞİTİM KURUMLARI, 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren Gölbaşı TOKİ Konutlarında Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda Özel Özgün Bilgi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu adıyla eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.

ÖZGÜN BİLGİ EĞİTİM KURUMLARI, 26 yıl Ankara’nın değişik dershanelerinde birlikte görev yapmış öğretmenlerin oluşturduğu bir eğitim kurumudur.

ÖZGÜN BİLGİ EĞİTİM KURUMLARI; ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak milli, manevi ve evrensel değerlerle donanmış, bilgili, ahlaklı, özgüven sahibi, ülkesini ve milletini seven bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

ÖZGÜN BİLGİ EĞİTİM KURUMLARINDA çalışan bilgili, deneyimli, formasyon sahibi eğitimciler; her öğrenciyi ailelerinin bir bireyi, her veliyi de bu ailenin sorumlu bir ferdi sayarlar.

Saygılarımızla

“… Bilim ve eğitimde ilerlemeye yönelik genel isteği yerine getirebilmekten daha çok uzağız. Önümüzdeki yıl için sizlerden devletçe yapılabilecek en büyük özveriyi rica ederken, varlıklı olan vatandaşlarımıza da korumalarına verilmiş olan çocuklarımızı özel girişimleri ile okutup yetiştirmelerini önemle öğütlerim.”

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ikinci dönem açılış konuşması,

1 Kasım 1925

1200
MEZUN ÖĞRENCİ
40
ALANINDA UZMAN ÖĞRETMEN
40
YILLIK DENEYİM
200
GERÇEKLEŞEN ETKİNLİK

“ İşine aşık olmayan bir öğretmen mükemmel bir şekilde öğretemez. ”

Amos Bronson Alcott, Amerikalı Ünlü Bir Öğretmen